sobota, 2 lipca 2011

Ella, czyli dozbrajanie japońskich upiorów nie jest rozsądne


Był M.U.G.E.N. , był horror, więc żal byłoby przy okazji nie przedstawić jednej z bardziej pozytywnie wykręconych i popularnych "oryginalnych" postaci do tej gry-silnika. Cudzysłów uzasadniony, bo Ella, stworzona przez artystę pracującego przy grach  Aiduzziego, to zasadniczo Sadako/Samara z hitowego Kręgu. Z drobną różnicą. Japońska zjawa została w tym wydaniu wyposażona w pokaźny arsenał i... poczucie humoru.Obrazek należy do sachsen http://sachsen.deviantart.com (polecam, fajnie rysuje)

Jak nie kochać długowłosych, orientalnych duchów? Azjatycki horror już dawno stracił na rozpędzie, ale Krąg, Ju-on czy Shutter nadal kryją się gdzieś w ciemniejszych zakątkach wyobraźni (przynajmniej mojej). Ella też bez wysiłku zdobywa fanów. Oprócz tego, że dysponuje pełnym arsenałem przymiotów Sadako - wyłazi ze studni, z telewizora, ma "złe oko" i pełza upiornie po każdej powierzchni; to dodatkowo stawia na rozśmieszenie graczy. W zanadrzu, oprócz klasycznego BOO (które w jej wykonaniu wypada prześmiesznie) ma bowiem kilka zagrań rodem z horrorowej klasyki - a to machnie kataną, a to zmasakruje przeciwnika piłą mechaniczną, a nawet uwięzi pod prysznicem by nakręcić szybki remake słynnej sceny z Psychozy (który uświetni mało kanonicznym finałem z udziałem granatu). Nie mówiąc już o dziwacznych kompanach - mało które widmo potrafi strzelać z oka krukami, a pod sukienką Elli kryje się jeszcze...  pluszowy miś, uzbrojony w pistolet i bazookę. Te komiczne zagrania są na tyle skuteczne, że należy tylko dziękować, iż tradycja japońska nie wspomina o onryo uzbrojonych w cięższy sprzęt. Żaden duch nie powinien mieć dostępu do broni, bo żywi mieliby przerąbane.
Urok Elli podkreślają też efektowne i przyprawiające o niekontrolowany  wybuch śmiechu wejścia na scenę, jak to w filmiku u góry (biedny koleś). Albo zmiana w  straszną małą dziewczynkę. Also, który inny japoński upiór może się chwalić tym, że zabił legendarnego hydraulika Mario?

Ale wygląda, że nawet na niepowstrzymaną zjawę znajdzie się mocny. W tym przypadku Scorpion, którego znana na całym świecie uroda działa na Ellę wyjątkowo odstraszająco.

Link do tej przyjemnej panienki:
http://www.thephotonfalls.com/ThePhotonFalls/Mugen/ELLA/Ella_page.htm

Brak komentarzy: